Nasze usługi

Zakres usług Naszego salonu jest uzależniona od potrzeb indywidualnych każdego czworonoga.

Jednak możemy podzielić Nasz zakres na 5 zasadniczych etapów:

1. Kąpiel

Mało psów lubi się kąpać w domu, a jeszcze mniej pozwala na to właścicielowi – płacząc i robiąc małe oczka pokazują jak im źle, licząc na zmiękczenie serca właściciela i szybkie zakończenie kąpieli.
Paradoksalnie, kąpiel psa w salonie groomerskim, wygląda zupełnie inaczej niż w domu. Pieski w czasie kąpieli przy której nie ma właściciela zachowują się o niebo lepiej i nie szukają u niego pomocy, przez co sama czynność staje się dla nich z goła normalnym.
Kąpiel psa jest kluczowym etapem pielęgnacji i w rzeczywistości nie jest jedną kąpielą z szamponem, ale dwoma a nawet trzema – w zależności od stanu sierści. Do każdej kąpieli używamy najlepszych szamponów, które w różny sposób oczyszczają sierść i przygotowują włos do pielęgnacji.

Jeżeli pies jest alergikiem, używamy szamponów hipoalergicznych, jednak właściciel musi poinformować o alergii pieska przed zabiegiem. W przypadku, kiedy piesek kąpany jest we własnych szamponach – zalecanych przez weterynarza, właściciel powinien przynieść te szampony na pielęgnacje.

2. Odżywanie włosów

Odpowiednio odżywiony włos dłużej utrzymuje czystość, natomiast odżywki nawilżają skórę dzięki czemu ta również pozostaje w lepszej kondycji, nie złuszcza oraz nie sypie
Prawidłowe odżywienie włosa, pomaga bardzo przygotować go do dalszej pielęgnacji psa. Kosmetyki układają włos pod strzyżenie psa, ułatwiają jego trymowanie czy wyczesywanie, a nawet pomagają przy rozbijaniu skołtunianej sierści.

3. Suszenie, proces wyczesywania

W czasie suszenia, przy odpowiedniej mocy możemy już spokojnie wyczesać dużo niepotrzebnej sierści oraz bakterii.
Poziom suszenia, jego natężenie uzależnione jest od możliwości waszych piesków. Jeżeli jest problem, to dzielimy proces na kilka etapów, wszystko zgodnie z harmonią zwierzęcia.

4. Strzyżenie

Najważniejszy etap pielęgnacji piesków, Wasze zwierzę na tym etapie zmienia się i wygląda jak milion dolarów. Trymowanie jest dostosowane i zgodne z wzoracami FCI przypisany do danej rasy.
Oczywiście bierzemy pod uwagę wszystkie życzenia klienta na fryzurę czworonoga.
Zadaniem Groomera jest strzyżenie psa, nadanie sierści odpowiedniego kształtu poprzez modelowanie, ale z zachowaniem jej nadrzędnych funkcji.

5. Kosmetyka uszu i paznokci

O uszy psów należy dbać. Przebywają one w różnych warunkach, parkach, lasach, biegają wolno.
Niezmiernie też higiena uszu jest ważna by uniknąć infekcji oraz zapaleń. Czyszczenie uszu nie jest w żaden sposób dla psa dyskomfortem, zabieg jest bezbolesny.
Kolejny etap to obcinanie pazurków, to miejsce również jest środowiskiem sprzyjającym dla bakterii a poza tym jak u człowieka jest niezbędnym elementem higieny.

Bo wszystkie czworonogi to są przecież Nasze takie małe „dzieci”.